Paintball – praktyczne rady

Wydawałoby się, że kupno markera i innych rzeczy do paintballa jest takie proste. Najlepiej jednak pograć trochę na pożyczonym sprzęcie i zobaczyć co i jak. Zawsze gdy gramy z kimś kto już jest szczęśliwym posiadaczem własnego „uzbrojenia” możemy się dowiedzieć na ten temat z pierwszej ręki, być może spróbować samemu.

Ja postaram się tutaj opisać co powinien spełniać sprzęt do paintballa dla mnie i dlaczego wybrałem tak a nie inaczej.
Najważniejsza jest maska – bo chroni głowę.

Jak już mówimy o kupnie maski to na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Po pierwsze to bezpieczeństwo, bo maska chroni nasze oczy, zęby i cała głowę. Aby można było mówić, że maska jest bezpieczna trzeba kupić maskę która służy do gry w paintballa.

Po drugie to wygoda… maska być komfortowa i wygodna. Nie powinna uciskać głowy. Do wygody gry zaliczyć należy parowanie w masce, więc szybka termalna konieczna bezwarunkowo. Ponadto należy zwrócić uwagę na łatwość wymiany wspomnianej szybki.

Po trzecie tradycyjnie cena – czynnik indywidualny każdego gracza.

Marker – czyli esencja paintballa – nasza kochana pukawka.

Tłumaczyć już nic więcej nie trzeba, bo to jaką giwerę wybierzemy będziemy musieli liczyć się z tym, że jakiś czas przyjdzie nam nim grać. Warto przemyśleć zakup markera pod względem wad i zalet.

Po pierwsze trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie będziemy grali. W istocie jeśli jest to nasz pierwszy marker to prawdopodobnie czeka na nas odkrycie uroków gry leśnej.

Maski Ochronne

Polecane produkty to maski z podwójnym szkłem termalnym. Ponieważ krąży opinia, że maski z „full cover” ochrona całej głowy parują to tych nie polecam. Mam maske JT Status. Cena około 290 zł

Kąt widzenia 270 stopni, pełna ochrona uszu, łatwa wymiana szybek, system QLS.
Kolor oliwkowy bardziej na las. Maska dobrze leży na twarzy, jest wygodna i nie paruje.
Otrzymałem kilka strzałów bezpośrednio w maskę oprócz niewielkich rys żadnych uszkodzeń maski.

Wszystkim graczom życzę udanej zabawy. Zapraszam też na moją stronę cyntia.com.pl.

AxelF